Pewnie spotkałeś się już kiedyś z określeniem „coaching” – pojęcie to w ostatnich latach stało się bardzo popularne. Pierwsze skojarzenie, które często mamy na ten temat to przemawiający ze sceny lub z nagrania opublikowanego w sieci człowiek, mówiący Ci, że możesz wszystko, jeśli tylko bardzo chcesz. A właściwie to już jesteś zwycięzcą. Czy tak rzeczywiście wygląda praca Coacha? Absolutnie NIE. To w takim razie jak?
Czym jest coaching?
Najprościej mówiąc, coaching to pomoc drugiej osobie w osiągnięciu jej celu – bez robienia tego za nią i bez mówienia jej, jak ma to zrobić. Coach pomaga Ci postawić realny cel, ustalić czego potrzebujesz do jego osiągnięcia i doprecyzować jaką drogą chcesz tam dotrzeć.
Spotkania coachingowe odbywają się w formie indywidualnej lub w kameralnych grupach, a długość całego procesu zależy od wyzwania, z którym aktualnie się mierzysz i Twojej chęci współpracy z Coachem.
Czy coaching jest dla Ciebie?
Czujesz się źle sam ze sobą? Masz wrażenie, że utknąłeś w przeszłości? Przeżyłeś traumatyczne wydarzenie? Straciłeś nadzieję, że możesz coś zmienić w swoim życiu?
Najprawdopodobniej na tym etapie potrzebujesz wsparcia psychoterapeutycznego – skontaktuj się ze specjalistą w tym zakresie. Coaching może być dobrym kolejnym etapem, kiedy poczujesz, że masz wpływ na swoje życie i nieźle w nim funkcjonujesz, ale chciałbyś zmienić pewne rzeczy.
Szukasz konkretnej wiedzy eksperckiej i możliwości jej przećwiczenia?
Najprawdopodobniej potrzebujesz szkolenia, konsultacji z ekspertem lub zapoznania się z literaturą fachową z wybranego obszaru. Coach może Cię tu wesprzeć w budowaniu motywacji, doprecyzowaniu celu czy zaplanowaniu wdrożenia zdobytej wiedzy w praktyce, jednak zdobycia samej wiedzy Ci nie zapewni.
Ogólnie funkcjonujesz nieźle, ale widzisz w swoim życiu pewne obszary, w których chciałbyś wprowadzić zmiany, aby było jeszcze lepiej?
Coaching może być narzędziem odpowiednim dla Ciebie.
Z jakim konkretnie wyzwaniem mogę przyjść do Coacha?
Coaching może dotyczyć właściwie wszystkich obszarów naszego życia prywatnego i zawodowego. Oto kilka przykładów:
- Jestem przepracowany, chcę coś z tym zrobić ale nie wiem jak
- Sytuacja pandemiczna mnie przytłacza. Chciałbym lepiej radzić sobie z trudnościami, które pojawiły się na mojej drodze w ostatnim czasie, ale nie wiem jak się za to zabrać
- Nie dogaduję się z szefem, chcę to zmienić
- Moje stanowisko jest zagrożone redukcją – jak mogę się do tego przygotować?
- Trudno mi odmówić czyjejś prośbie albo prosić o pomoc – chcę to zmienić
- Chciałbym swobodniej czuć się w grupie, ale nie wiem jak to zrobić
Nadal masz wątpliwości, czy coaching może być przydatny w Twojej sytuacji?
Umów się na bezpłatną sesję wstępną, podczas której wspólnie zastanowimy się, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze:
- Kliknij w poniższy przycisk
- Sprawdź dostępne daty
- Już dziś zarezerwuj najbardziej dogodny dla Ciebie termin spotkania
Zostaw Komentarz