pixel facebooka

Psycholog on-line – dlaczego warto?

with Brak komentarzy

co teraz online psycholog coach

Wiesz, że wczoraj obchodzony był Światowy Dzień Sieci Internetowej?

Od dawna większość z nas nie wyobraża sobie życia bez Internetu – znajdujemy tam rozrywkę, robimy zakupy, kontaktujemy się ze znajomymi. Jednak wydaje się, że w ciągu ostatniego roku życie przeniosło się do sieci jeszcze bardziej. Firmy, które jeszcze niedawno nie były gotowe do zarządzania pracownikami na homeoffice, w trybie pilnym wdrażały nowe rozwiązania. Przekonaliśmy się do video-rozmów z bliskimi, także wśród przedstawicieli starszych pokoleń. Coraz odważniej sięgamy też po teleporady w miejsce tradycyjnych konsultacji twarzą w twarz. A jak to jest w przypadku współpracy z psychologiem czy coachem?

 

 

Oszczędzasz czas

Konsultacja tuż przed rozpoczęciem pracy? Albo gdy czekasz, aż Twoje dziecko skończy zajęcia sportowe? W przypadku spotkań on-line to jak najbardziej możliwe, ponieważ nie tracisz czasu na dojazdy. Wystarczy, że w umówionym czasie znajdziesz dla siebie miejsce, z którego będziesz mogła/mógł komfortowo rozmawiać

Większy wybór ekspertów

Może to być istotne zwłaszcza dla osób mieszkających w mniejszych miejscowościach lub wrażliwych na ocenę społeczną. Korzystając z konsultacji online nie musisz iść do psychologa, który zna wszystkich w okolicy. Lub o którym „wszyscy wiedzą”, gdzie ma gabinet. Jeśli pozwoli Ci to poczuć się bardziej komfortowo, możesz wybrać eksperta z lokalizacji zupełnie innej niż Twoja.

Elastyczność

Mając większą pulę ekspertów do wyboru (już ustaliliśmy, że nie ogranicza nas lokalizacja) łatwiej będzie Ci znaleźć osobę dostępną w wybranym przez Ciebie czasie.  Konsultacja w przerwie lunchowej? Czemu nie.

Dyskrecja

Jeśli na tym etapie nie chcesz nikomu mówić, że korzystasz z takiego rodzaju wsparcia, łatwiej będzie Ci zachować tę informację dla siebie. Nikt znajomy nie zobaczy Cię wychodzącego z gabinetu.

Komfort

Zwłaszcza dla osób, które pierwszy raz korzystają z konsultacji psychologicznych – jeśli zmagasz się z wyzwaniem, które mocno przeżywasz i trudno jest Ci o nim mówić, pamiętaj, że Twój rozmówca nie musi Cię widzieć. Wyłączenie kamery w komunikatorze sprawia, że niektórym osobom może być łatwiej przełamać wstyd lub bardziej skoncentrować się na tym, co aktualnie przeżywają.

Organizacja

Rozwój życia w Internecie sprawił również, że aby umówić nie musimy wisieć na telefonie. Można to zrobić kilkoma kliknięciami na stronie www lub w aplikacji o dowolne porze dnia. Jeśli chcesz umówić spotkanie ze mną, wystarczy, że klikniesz TUTAJ, aby znaleźć informacje o wolnych terminach.

Zostaw Komentarz